En yeni: Dünyanın en iyi 10 video düzenleme programı Trending: İnternetten para kazanmak, Ekgelir, En iyi Tıkla Kazan (PTC) Siteleri

Joomla makale kaydetme sorunu

Joomla makale kaydetme sorunu
Joomla 1.5.8 sürümü bir çok yeniliğe imza attığı gibi yeni eklenen bazı özelliklerin joomla kullanıcıları tarafından tam olarak bilinmediğinden bazı aksaklıklar çıkabiliyor. Bu aksaklıklar çok küçük ayrıntılar olsa da bilinmediğinden zaman kaybı ve sinirlerin gerilmesi şeklinde yan etkiler oluşturabiliyor. Bu kısa anlatımımızda da bir yenilik, bu yenilikle beraber içeriklere veya yeni oluşturulmak istenen bir modüle html kod yada flash dosyanın eklendiğinde, kodların yazılıpta eklendiği ama kaydet butonuna basıldığında html kodun adeta uçtuğu yani html kodları joomlanın kabul etmemesi durumu ortaya çıkıyor. Bu özellik önceki sürümlerden farklı olarak 1.5.8 sürümünde yeni bir fonksiyon olduğu için her hangi bir seçimde yapılamadığından bu durum çok can sıkıcı olabiliyor, şimdi bu fonksiyonumuza ve sorunumuzun nasıl giderileceğine bakalım.

 • İçerik ekleme (makale yönetimi) kısmına geliyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi "Özellikler" butonuna tıklıyoruz.
Joomla Özellikler
 • Ajaxlı bir pencere çıkacak ve az aşağıya indiğimizde "Süzgeç Seçenekleri" ve "Süzgeç Grupları" kısmını göreceksiniz.
Joomla Süzgeç Seçenekleri
 • Bu kısımdan html kod ekleyebileceklerin dışındaki herkesi seçerek "Kara Liste (varsayılan" kısmı seçiyoruz, görüldüğü gibi sadece süper yöneticiyi seçmedik bu demek oluyor ki süper yönetici dışında herkese yasak ama bize bu eklemeler serberst olmuş olacak, eğer kullanıcılarında içerikte video, flash vb... eklemelerini istersen o zaman "Kayıtlı" kullanıcı grubunu da seçmeden tıpkı süper yönetici gibi izinli kılabiliriz.

Artık bundan sonra süper yönetici olarak, makale, html kod, resim veya swf dosyası eklediğinizde gösterilmeme gibi bir problemden de kurtulmuş olacağız.

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

 
 • Meftun Apart

  Meftun Apart Fethiye

  Apartlarımız deniz ve plaja 50 metre mesafede olup, klimalı, full eşyalı 2+1, 1+1, 4-6 kişilik ve havuzlu apartlardan oluşmaktadır.

 • Meftun Mede Blogger

  MEDE Blogger Tema Yardım

  Blogger şablonuzda, temanızda yardımamı ihtiyacınız var? Hertürlü blogger tema yardımı ücretsiz yapılır...

 • Sitemap sayfası oluşturma

  Sitemap sayfası oluşturma

  Sitemap bir web sitesinin haritasıdır.Arama motorlarının web sitelerini hızlı, daha çabuk ve tam olarak indexlemesi için oluşturulurlar.

 • hit arttırma

  Sitenizin hitini arttırın!

  Kaliteli hit arttırma sitemi ile ücretsiz hit kazanın, sitenizi Google'da yükseltin! Sitenizi ekleyin ve binlerce ziyaretçi kazanın!

 • internetten para kazan

  İnternetten para kazan !

  Boş zamanınızı internetde reklam izleyek ve bundan para kazanarak geçirebilirsiniz. Ek gelir elde edebilirsiniz!