En yeni: Dünyanın en iyi 10 video düzenleme programı Trending: İnternetten para kazanmak, Ekgelir, En iyi Tıkla Kazan (PTC) Siteleri

Blogger Lightbox Eklentisi

Blogger Lightbox Eklentisi
Blog yayınındaki bir resim tıklandığında, söz konusu resim blog'unuzun üzerinde yer paylaşımlı olarak daha büyük bir görünümde sunulur. Bu görünüme ışık kutusu adı verilir. İster doğrudan bilgisayarınızdan yüklenmiş olsun isterse başka bir kaynaktan bağlanılmış olsun tüm blog resimleri bu ışık kutusu görünümünde gösterilir.
Blog yayınında birden fazla resim varsa ışık kutusu görünümü açıldığında söz konusu resimlerin tümüne gözatılabilir.
Kimi zaman görüntüleme için gerekli ayarlamayı yapsak bile lightbox özelliği aktif olmuyor. Bunun nedeni tema sırasında gereksiz görülüp silinen temel kodlar yada yeni tema ekleyip özelliştirirken bu özelliği yok ediyoruz.
Sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edin.

● Blogger Resimleri İçin Işık Kutusu Görünümü
● Blogger Lightbox Eklentisi

Adım -1

1- Ayarlar › Yayınlar ve Yorumlar kısmına gelin ve Resimleri Lightbox ile gösterin? şıkkına 'Evet' deyip kaydedin.

2- Kumanda Paneli › Blog Adı › Şablon › Html'yi Düzenle (Devam et) yolunu izleyin.
ve daha sonra aşağıdaki kodu Ctrl+F komutu ile bulun.

<data:post.body/>

Yukarıdaki kodu bulduysanız onu aşağıdaki kodlarla değiştirin.
<div class='post-body entry-content' expr:id='&quot;post-body-&quot; + data:post.id' itemprop='articleBody'><data:post.body/></div>

Adım -2

1- Tekrar Kumanda Paneli › Blog Adı › Şablon › Html'yi Düzenle (Devam et) yolunu izleyin ve Ctrl+F komutu ile aşağıdaki kodun tema kodlarınız arasından olup olmadığını kontrol edin.
<b:include data='blog' name='all-head-content'/>

Bu kod bir tür bağlantı görevi görüyor. Çünkü temanızda olmadığı takdirde lightbox ve arama açıklaması özellikleri çalışmıyor.

Eğer bu koddan varsa müdahale etmeden sayfayı kapatabilirsiniz. Eger bulamadıysanız, kodu, <head> etiketinin hemen altına ekliyoruz. Ve işlem tamamdır. Lightbox'unuz hayırlı olsun.Yapamadığınız bir şey olursa "YORUM" kısmında belirtebilirsiniz.iyi bloglamalar...

7 yorum:

 1. data:post.body/
  bu kodu bulun ve dununla; div class='post-body entry-content' expr:id='"post-body-" + data:post.id' itemprop='articleBody'></div değiştirin dediniz fakat o koddan 3 adet bulunuyor ve her değiştirmemde yenisi ekleniyor bu benim için büyük bir problem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu koddan temanızda 3 veya 4 tane olabilir.Genelde en sondaki kod doğru koddur. Eger Yapamazsanız; Bana burdan temanızı yedekleyip gönderin. Ben halleder geri gönderirim size.

   Sil
 2. bende bütün denemelerime rağmen yapamadım meftun bey yardımcı olursanız çok mennetkar kalırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size yardımcı olabilmem için Şablonunuzu yedekleyip sonrada burdan bana göndermeniz lazım. Ben ayarlayıp geri gönderirim size.

   Sil
  2. Gönderdim meftun bey

   Sil
 3. 3-5 gündür ara ara bu olayı düzeltmek için uğraşıyordum. Temayı değiştirdikten sonra aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Dediğiniz gibi sondaki kod ile değiştirdim. Hiçbir sorun çıkmadı. Teşekkürler.

  YanıtlaSil

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

 
 • Meftun Apart

  Meftun Apart Fethiye

  Apartlarımız deniz ve plaja 50 metre mesafede olup, klimalı, full eşyalı 2+1, 1+1, 4-6 kişilik ve havuzlu apartlardan oluşmaktadır.

 • Meftun Mede Blogger

  MEDE Blogger Tema Yardım

  Blogger şablonuzda, temanızda yardımamı ihtiyacınız var? Hertürlü blogger tema yardımı ücretsiz yapılır...

 • Sitemap sayfası oluşturma

  Sitemap sayfası oluşturma

  Sitemap bir web sitesinin haritasıdır.Arama motorlarının web sitelerini hızlı, daha çabuk ve tam olarak indexlemesi için oluşturulurlar.

 • hit arttırma

  Sitenizin hitini arttırın!

  Kaliteli hit arttırma sitemi ile ücretsiz hit kazanın, sitenizi Google'da yükseltin! Sitenizi ekleyin ve binlerce ziyaretçi kazanın!

 • internetten para kazan

  İnternetten para kazan !

  Boş zamanınızı internetde reklam izleyek ve bundan para kazanarak geçirebilirsiniz. Ek gelir elde edebilirsiniz!