En yeni: Dünyanın en iyi 10 video düzenleme programı Trending: İnternetten para kazanmak, Ekgelir, En iyi Tıkla Kazan (PTC) Siteleri

En-Boy Oranı Hesaplayıcı (Aspect Ratio Calculator)

En-Boy Oranı Hesaplama
Aspect Ratio bir resmin çerçeve oranı eni ve boyu arasındaki oransal ilişkiyi tarif eder. Bilgisayarlı grafik işlemlerinde, bir çerçevenin veya bir görüntünün yatay ölçülerinin, dikey ölçülerine göre oranı. Bu oranın korunması veya kontrol edilmesi, bir görüntünün sağlanması veya baskıya geçirlmesi için önemlidir. Belirli bir boy oranı için eksik değerini hesaplamak için aşağıdaki formu kullanın. Fotoğrafları yeniden boyutlandırma yararlıdır.

Örneğin, 1600 x 1200 piksel bir fotoğraf var ki, ama blogunuza sadece 400 piksel genişliğinde bir fotoğraf için yer var. Boy oranını koruyarak, fotoğrafınızın yeni yüksekliğini bulmak için, aşağıdaki hesaplamayı yapın:

height = 1200 / 1600 x 400
height = 300

En-Boy Oranı Hesaplama (Aspect Ratio Calculator)

Hesaplama: Orijinal genişlik değerleri için sola (W1) girin & orijinal yüksekliği (H1), sonra sağda Kalan değeri hesaplamak için yeni bir genişlik (W2) veya yeni yükseklik (H2) girebilirsiniz.

Başlangıç değerlere döndürmek için ayarları sıfırla.

W1


H1

=

W2


H2

Değerleri sıfırla

En boy oranı: 4 : 3

Örnek

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

 
 • Meftun Apart

  Meftun Apart Fethiye

  Apartlarımız deniz ve plaja 50 metre mesafede olup, klimalı, full eşyalı 2+1, 1+1, 4-6 kişilik ve havuzlu apartlardan oluşmaktadır.

 • Meftun Mede Blogger

  MEDE Blogger Tema Yardım

  Blogger şablonuzda, temanızda yardımamı ihtiyacınız var? Hertürlü blogger tema yardımı ücretsiz yapılır...

 • Sitemap sayfası oluşturma

  Sitemap sayfası oluşturma

  Sitemap bir web sitesinin haritasıdır.Arama motorlarının web sitelerini hızlı, daha çabuk ve tam olarak indexlemesi için oluşturulurlar.

 • hit arttırma

  Sitenizin hitini arttırın!

  Kaliteli hit arttırma sitemi ile ücretsiz hit kazanın, sitenizi Google'da yükseltin! Sitenizi ekleyin ve binlerce ziyaretçi kazanın!

 • internetten para kazan

  İnternetten para kazan !

  Boş zamanınızı internetde reklam izleyek ve bundan para kazanarak geçirebilirsiniz. Ek gelir elde edebilirsiniz!