bilgisayarınıza güvenlik
Bilgisayar kullanıcılarının en büyük derdi virüsler ve casus yazılımlardır. Bilgisayarınızı tehdit eden bu tür zararlılara karşı başa çıkmanın en iyi yolu ise bilgisayarınıza güvenlik yazılımı kullanmaktır. Aksi takdirde çok büyük kayıplara yol açabilirsiniz. Kimlik bilgilerinizin çalınmasına kadar büyük sonuçlar doğurabilmektedir.
Güvenlik yazılımı edinmeye karar verdikten sonra karşınıza çıkan yeni bir sorunda acaba hangisi daha iyidir, hangisi hangisi ücretli hangisi ücretsizdir, acaba sahte mi değil mi gibi sorularla boğuşup durursunuz. Sizi bu dertten kurtarmak adın hem en iyi hemde ücretsiz 10 adet güvenlik yazılımı sizler için bir araya getirdik.
İşte en iyi ve ücretsiz güvenlik yazılımları;

1. Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security
Her sürümde dahada kullanışlı ve fonksiyonel bir hal alan kaspersky serisi yılların verdiği tecrübeyle lider olmayı sürdürecek gibi görünüyor. En güzel yanı kullanıcısını salak yerine koymuyor, kapat dediğinizde arka planda bile çalışmadan kendini kapatıyor. Orjinal Türkçedir ve artık eskisi gibi Kaspersky kasma yapmaz.

Koruma Kalkanları:
# Paranızı ve kimliğinizi güvende tutar
# Banka hesabı hırsızlıklarına karşı koruma
# Çevrimiçi alışveriş tehlikelerine karşı güvenlik
# Sorgulanabilir ve şüpheli uygulamalar ve websiteleri için "Güvenli mod"
# Siber korsanlar bilgisayarınızı ele geçiremez
# Çevrimiçi avcılara karşı aile koruması
# Dosyalarınızı ele geçirmek isteyen hacker'lara karşı güvenlik
# Bilgisayarınızın düzgün çalışması
# Güvenli Wi-Fi bağlantıları
# İki yollu kişisel güvenlik duvarı
# Ebeveyn kalkanı

Özellikleri:
# Benzersiz güvenli modu ile şüpheli uygulama ve websitelerinde güvenli keşifler Geliştirildi!
# Güvenlik uygulama görüntülemesi ile bilgisayarınızdaki tüm yüklü yazılımların güvenliğini görüntüleyebilirsiniz.
# "Safe Surf" özelliğiyle zararlı siteler bloke edilir.
# Kimlik bilgileri kontrol özelliği sayesinde ekstra güvenlik.
# İnternet tarayıcıları için geliştirilmiş Kaspersky Toolbar ile güvensiz ve zararlı yazılım içeren sitelere karşı uyarı.
# Kolay ulaşım sağlayan masaüstü aracı.
# İçerisinde barındırdığı sanal klavye özelliği ile temel kimlik hırsızlığı koruması
# Acil algılama sistemi ile hızlı bir şekilde yayılan tehliklere karşı önlem.
# Yeni jenerasyon proaktif koruması ile bilinmeyen tehlikelere karşı da aktif koruma
# Özel oyun modu sırasında da uyarı, güncelleme ve tarama imkanı.
# Sistem izleme teknolojisiyle sisteminizdeki zararlı aktiviteler monitörlenerek analiz edilir.

Şunlardan Sizi Korur:
# Virusler, Truva atları, solucanlar ve diğer malware, spyware, adware yazılımları
# Rootkitler, bootkitler ve diğer karmaşık tehlikeler
# Keylogger ve ekran ele geçiren malware yazılımlarının neden olduğu kimlik hırsızlıklarını engelleme
# Botnet ve bilgisayarınızın kontrolünü eline almak isteyen diğer illegal yöntemler
# Yeni çıkmış ve bilinmeyen tehlikelere karşı koruma
# Download yöntemi ile bilgisayarınıza sızmaya çalışan zararlı yazılımlar
İNDİR

2. Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus
Bilgisayarınızı reklam yazılımları, rootkit'ler ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korumanın daha kolay bir yöntemi yoktur. Hafif ve güçlü, Avira Free Antivirus sizi virüslere ve diğer zararlı yazılımlara karşı korur, casus yazılımları ve reklam yazılımlarını kaldırır. Avira SearchFree Araç Çubuğu, arama sonuçlarınız için gizlilik araçları ve güvenlik derecelendirmesi içerir. Her gün yüzlerce yeni virüs ortaya çıkarken neden postalarınızın, fotoğraflarınızın ve özel belgelerinizin güvenliğini şansa bırakasınız?
İNDİR

3. Avast! Free Antivirus Home Edition

Avast! Free Antivirus Home Edition
İnternetin tehlikelerine karşı bilgisayarınızı güvence altına alan Avast, sizi bir çok tehlikeden koruyor.Avast'ın bu ücretsiz sürümü aynı zamanda internetten zararlı yazılımları indirmenize engel olan bir özelliği de bulunmaktadır.
İNDİR

4. AVG AntiVirus FREE

AVG AntiVirus FREE
En iyi ücretsiz yazılımlarında biri olan yılların programı AVG’nin yeni sayılabilecek özelliği olan LinkScanner sayesinde bağlantı da tarayabiliyorsunuz.Bu özelliği ile birlikte internette nerede gezinirseniz gezinin tüm tehditleri keşfediyor.Virüsleri, tehditleri ve zararlı yazılımı algılar ve durdurur.Herkesin ihtiyaç duyduğu mükemmel ve kolay kullanımlı koruma.
İNDİR

5. ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall
ZoneAlarm en iyi güvenlik duvarı yazılımlarının başında gelir.Bu güvenlik duvarı ZoneAlarm’ın ücretsiz antivirüs programıyla birleştirildiğinde sisteminiz saldırılara ve virüslere karşı güvende oluyor.
İNDİR

6. Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials
Bilgisayarınıza zararlı yazılımların yüklenmesini önleyen bu program aynı zamanda solucan ve zararlıları arayarak bütün bunları da çabucak ve etkili bir şekilde temizliyor.
  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı kapsamlı koruma
  • Basit, ücretsiz yükleme
  • Otomatik güncelleştirmeler
  • Kolay kullanım

İNDİR

7. Spyware Terminator

Spyware Terminator
Zararlı ve casus yazılım riskine karşı bilgisayarınızı ücretsiz bir şekilde koruyan yazılımlardan birisi de Spyware Terminator'dur.Bununla birlikte sisteminizi düzenli olarak tarayabileceğiniz planlama özelliği de bulunmaktadır.
İNDİR

8. MalwareBytes Anti Malware


Köklü ve eski yazılımlardan birisi olan ve sürekli güncelliğini koruyan yazılımlardan birisi olan bu program, bilgisayarınızı tehdit eden zararlıları ve sahte antivirüs yazılımını başarılı şekilde bulabiliyor ve kaldırabiliyor.
İNDİR

9. Windows Defender

Windows Defender
Virüslere, casus yazılımlara ve diğer zararlılara karşı gerçek zamanlı koruma istiyorsanız Windows Defender bu ihtiyacınıza cevap verecek. Bilgisayarınızın hızını artırmak için gereksiz verileri de sisteminizden kaldırıyor.
İNDİR

10. Comodo internet security

Comodo internet security
COMODO Antivirus, COMODO Firewall ve COMODO Defense+ ücretsiz uygulamalarından oluşan COMODO Internet Security güvenlik paketi. COMODO Firewall uygulamasındaki birçok hata giderilerek hazırlanmış COMODO Internet Security ile COMODO Firewall veya COMODO Antivirus ayrı ayrı da kurulabiliyor. Comodo AntiVirus; aktif koruma, sistem tarama, E-mail tarama, uygulama monitörü ve solucan engelleme içeriyor. Şüpheli gördüğü uygulamaları temizliyor veya karantina altına alıyor. Comodo Firewall Pro ise çok gelişmiş özellikler içeren bir güvenlik duvarı uygulaması. Comodo Firewall Pro size geniş anlamda seçenekler ve konfigürasyon yapabilme imkanı sunuyor. Comodo'nun Defense+ adını verdiği ürünü ise kritik sistem dosyalarını koruyor ve zararlı yazılımları anlayarak daha kurulmadan engelleyebiliyor ve böylece aslında tam anlamıyla bir antivirüs yazılımına da ihtiyacınız kalmıyor.
İNDİR

1 Yorumlar

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

Önceki Makale Sonraki Makale