En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Video ve film arşivinizi bilgisayarınız dışında başka bir cihazda çalıştırmak istiyorsanız videolarınızı başka video formatına çevirmeniz gerekebilir. Veya videonuzun çözünürlüğünü değiştirmek, daha az yer kaplamasını sağlamak için farklı video formatları kullanabilirsiniz. Var olan videonuzu başka bir video biçimine dönüştürmenize olanak sağlayan çok sayıda yazılım bulnmaktadır. Sizin için seçtiğim on ücretsiz video dönüştürücüsünü indirme linkleriyle beraber aşağıda bulabilirsiniz. Videolarınızı ve filmlerinizi istediğiniz video formatına çevirmek için kullanabileceğiniz 10 adet ücretsiz ve başarılı video dönüştürücü...HAMSTER Free Video Converter

HAMSTER Free Video Converter
HAMSTER Free Video Converter basit tasarımı sadece birkaç adımda, ayrıntılarla uğraşmadan videonuzu istediğiniz başka bir formata çevirmenize yardımcı olan oldukça pratik bir video dönüştürücü. Video dosyalarını sürükle bırak yöntemiyle programa atabiliyorsunuz ve toplu dönüştürme yapmak mümkün. HAMSTER Free Video Converter ile videoları AVI, MPEG, WMV, FLV, 3GP veya MP3 gibi popüler dosya biçimlerine dönüştürebiliyor veya iPods, the iPad, iPhone, BlackBerry, HTC, Nexus, Nokia, Xbox 360, PSP ve PS3 cihazları için hazır video dönüştürme profilleri seçebiliyorsunuz. Programın Türkçe dil desteği bulunuyor.

İNDİR

MediaCoder

MediaCoder
Eğer bir video dönüştürücüde pek çok detay ve güçlü araçlar arıyorsanız MediaCoder programına göz atmanızda fayda var çünkü MediaCoder ağzına kadar çeşitli işlevler ve özelliklerle dolu. Örneğin Zengin düzenleme seçenekleri sayesinde videoları kesebilir; parlaklık, kontrast, canlılık, renk tonu ve gamma ayarlarıyla oynayabilir; videoya çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz.
Program sadece bir video dosyasını başka bir video biçimine dönüştürmekle kalmıyor ayrıca internette izlediğiniz videoları indirme, CD ve DVD okuma, video kayıt cihazlarına bağlanabilme gibi pek çok gelişmiş özelliği de sahip. Hatta sadece gelişmiş Xvid bölümünde 30'dan fazla ayar bulunuyor.
Tabii kullanıcıya sunulan bu detaylar MediaCoder'ı kullanımı pek de kolay olmayan bir program haline getiriyor. Ancak deneyimli kullanıcılar detaylı ayarlarından faydalanarak hemen her videoyu başka dosya biçimlerine tam da istedikleri şekilde dönüştürebilirler. MediaCoder tam olmasa bile kısmen Türkçe desteğine sahip.

İNDİR

Miro Video Converter

Miro Video Converter
Miro Video Converter format dönüştürücü ilk bakışta kolay kullanımı amaçlayan tasarımıyla dikkat çekiyor. Arayüzündeki basitlik kullanıcılara programı kullanamama şansı bırakmıyor. Çünkü programın arayüzünde sadece video eklemeniz ve format seçimi yapabilmeniz için tek bir ekran bulunuyor. Daha sonra tek yapmanız gereken "convert" tuşuna basmak. Formatlarını dönüştüreceğiniz videoları programın arayüzüne sürükle-bırak özelliğiyle taşıyabiliyorsunuz. Miro format dönüştürücüsünün temel amacı videoları açık format olan Ogg Theora formatlarına dönüştürmek. Programın format seçim ekranı Theora formatı dışında Android, Appleve Diğer kategorileriyle 3'e bölünmüş. Bu ekrandan sahip olduğunuz cihazın modelini seçerek uygun formatta çıktı alabiliyorsunuz. Dolayısıyla sahip olduğunuz cihazın çalıştırdığı formatları bilmek zorunda da değilsiniz. Miro Video Converter dönüştürdüğü formatları optimize ederek en iyi sonucu almanızı sağlıyor. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olan Miro Video Converter ile aklınıza gelen her tür medya formatını MP4, MP3, Ogg Theora veya mobil telefonlar ve Apple cihazlar için uygun formatlara dönüştürebileceksiniz. Tek amaca yönelik sade arayüzü ise hata yapmanızı engelleyecek.

İNDİR

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter
Destek verdiği dosya çeşitliliği açısından Freemake Video Converter oldukça zengin bir program. Pek çok video dosyasını desteklemesinin yanı sıra Freemake Video Converter ses, resim ve hatta Youtube adreslerini bile destekliyor. Basit video düzenleme araçları sayesinde dönüştürme işleminden sonra isterseniz videonun belli bölümlerini çıkartabilirsiniz. Ayrıca dönüştürme sonucunda oluşacak videonun büyüklüğünü sınırlayabilirsiniz. Programın bir diğer kullanışlı özelleği de birden fazla videoyu dönüştürüp tek bir video dosyası haline getirebilmesi.
Dönüştürmede temel bazı video özelliklerini ayarlamanıza izin veren Freemake Video Converter özellikle mobil cihazlara olan desteğiyle dikkat çekiyor. Videoları Apple, Nokia, Samsung, Blackberry ve başka pek çok cihazla uyumlu olacak şekilde dönüştürebiliyorsunuz ve hatta çoğu cep telefonunun resmi de bulunuyor. Cihaınızı seçtiğinizde program otomatik olarak dönüştürme işlevini gerçekleştiriyor.

İNDİR

Handbrake

Handbrake
Handbrake, özellikle mp4 formatını kullanan cihazlar için video çeviriminde kullanılabilecek bir program. Program hemen her türlü videoyu MP4 veya MKV formatlarına çevirebilir ki zaten Mac sürümü de olan program çoğunlukla iPhone, iPod, iPad gibi Apple cihazları için kullanılmaktadır. Program sadece az sayıda video formatına dönüştürmeye olanak verse de kullanıcıya çok sayıda gelişmiş seçenek sunuyor. Dönüştüreceğiniz videoyu seçtikten sonra video çözünürlüğünü, ses ve video codeclerini, frame rate değerlerini vb. pek çok ayarı belirleyebilirsiniz. Ayrıca kaynak videoyu kırpabilir, altyazı, ekstra ses bandı, bölüm işareti ekleyebilir veya çeşitli filtreler kullanabilirsiniz.

İNDİR

Format Factory

Format Factory
Format Factory adı sütünde tam bir dosya bbiçimi fabrikası. Neredeyse her türlü videoyu MP4, AVı, 3GP, FLV ve MKV gibi popüler dosya türlerine çevirebilir. Ayrıca programın içinde çevir hazır dönüştürme şablonları da bulunmaktadır. Örneğin programa eklediğiniz videoların hepsini mobil cihazlara uygun olacak şekilde bir seferede dönüştürebilirsiniz. Format Factory programın iPhone, iPad, PS3, XBox 360 gibi cihazlar için hazır ayarlar bulunmaktadır.
Dediğimiz gibi pek çok dosya türünü destekleyen Format Factory, video dosyalarının dışında ses ve resim dosyalarını da dönüştürebilir. Video birleştirme ve kesme yapabilir; CD, DVD ripleyebilir ve ISO imajları yaratabilir. Format Factory programı Türkçe olarak kullanılabiliyor.

İNDİR

XMedia Recode

XMedia Recode
XMedia Recode programı temiz ve iyi tasarlanmış arayüzü ile kullanıcıya kolayca işini görmesine yardımcı oluyor. Ana pencerede dönüştürmek istediğiniz videoları sürükleyip bırakabileceğiniz bir kutu bulunuyor ve aynı pencereden hangi video biçimine dönüştürebileceğinizi seçip işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha fazlasını arayanlar için de çeşitli menüler altında detaylı ayarlar bulunuyor. XMedia Recode pratik arayüzü ve orta derece performansı ile deneyimli deneyimsiz çoğu kullanıcıya hitap edebilen bir video dönüştürücü program. Xmedia Recode programını Türkçe dil desteği ile kullanabilirsiniz.

İNDİR

Koyote Free Video Converter

Koyote Free Video Converter
Sınırlı video biçimi desteği nedeniyle Koyote Free Video Converter ilk bakışta diğer video dönüştürücü programlara göre biraz hafif siklet gözükse de kullandıkça beğenilen bir program. Kullanımı gayet basit olan Koyote Free Video Converter tek bir pencerede video dönüştürme işlemini ve ilgili ayarları yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca programda Apple, Android, Sony, BlackBerry, Xbox 360 vb. pek çok cihaz için hazır dönüştürme profilleri bulunuyor. Video biçimi desteğinin sınırlı olduğunu söyledik ama bu sizi yanıltmasın çoğu kullanıcının ihtiyaç duyacağı her video formatı için destek mevcut. Sadece daha detaylı çalışan veya farklı işler yapmak isteyen kullanıcılar kullandıkları bazı formatları bulamayabilirler. Programda Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

İNDİR

Any Video Converter Free

Any Video Converter Free
Any Video Converter Free programı basit bir arayüz ile kullanıcılara çok sayıda video dönüştürme seçeneği sunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere çok sayıda video formatını destekleyen programı orta karar bir çevirme performansına sahip olsa da pratikliği ve zengin video desteği ile tatmin ediyor. Any Video Converter Free video dönüştürme yapabilmesinin yanında Youtube ve MetaCafe gibi sitelerden video indirebiliyor. Bunlara ek olarak videoların çözünürlük, bit rate, framerate gibi bazı ayarlarıyla oynayabiliyorsunuz. Son olarak programın Türkçe desteği de mevcuttur.

İNDİR

Free Studio

Free Studio
Free Studio videolarla ile ilgili indirme, ripleme, yazma ve tabii ki dönüştürme gibi pek çok işlevi gerçekleştirebileceğiniz bir program. Free Studio programında 40'tan fazla araç bulunmaktadır. Bu kadar araca rağmen Free Studio kullanıcılara pratik bir ara yüz sunuyor.
Free Studio da çoğu video dönüştürücü ile aynı mantıkla çalışıyor. Üzerinde işlem yapmak istediğiniz videoyu seçiyorsunuz, hangi video formatına dönüştürmek istediğinizi veya videonun uyumlu olmasını istediğiniz videoyu seçip videoyu çeviriyorsunuz.
Eğer Free Studio programında bulunan hazır dönüştürme profilleri ihtiyacınızı karşılamıyorsa kendiniz de profiller üretebiliyor ve daha sonra kullanmak üzere bu profilleri kaydedebiliyorsunuz.

İNDİR

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

Önceki Makale Sonraki Makale