Blogger Resimli Benzer yazılar eklentisi
Bloğunuza eklediğiniz her yazının sonunda "bunlarda ilginizi çekebilir" başlığı altında diğer içeriklerinizin görüntülenmesini sağlayan Bu eklenti sayesinde yazınızı okuyan bir ziyaretçi yazının sonunda dikkatini çekebilecek diğer içerikleri de görüp onları tıklayacak.Dolayısıyla yazılarınız daha fazla okunacak.Benim de sitemde kullandığım çok önemli bir eklenti.
● Blogger Resimli Benzer yazılar eklentisi.
● Bunlarda ilginizi çekebilir eklentisi.
● Reklamsız,tüm resim formatlarına uyumlu.

Şimdi "bunlarda ilginizi çekebilir" eklentisini bloğunuza nasıl ekliyeceğinizi anlatmaya başlayalım...

1.Adım
Kumanda Paneli → Şablon → HTML’yi Düzenleye tıklıyoruz. Ctrl + F tuşlarına aynı anda basarak, açılan arama formunda </head> kodunu buluyoruz.
Bulduğunuz bu kodun hemen üstüne gelecek şekilde aşağıdaki kodları ekliyoruz.

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>
<style type="text/css"> 
#related-posts{text-transform:none;height:100%;min-height:100%;padding-top:5px;padding-left:5px;}
#related-posts h2{background:transparent;font-size:1.4em;font-weight:700;color:#000;font-family:Georgia,arial;margin-bottom:.75em;margin-top:0;padding-top:0;}
#related-posts a{color:#000;}
#related-posts a:hover{color:#000;background-color:#ddd;}
#related-posts img{border:1px solid #f2f2f2 !important;border-radius:4px;margin:0px;}
</style> 
<script src='https://meftunmede.github.io/javascripts/Benzer_yazilar.js' type='text/javascript'/>
<script type='text/javascript'>
var defaultnoimage=&quot;https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSt7bgYga9r5sQ6T-22msQ0Bw-pbUQTwqRIhDbTsQYydUTQt4sxY6f1pIepm5mGjFA2rEHPoTgCDbPAv2AjAo5jIOejmBC8p3RipQj1HlFKhHhHJJWwT4_B4tRyfCW9oytx9ApTYN_Ois/s1600/no-photo-available.jpeg&quot;;
var maxresults=5;
var splittercolor=&quot;#d4eaf2&quot;;
var relatedpoststitle=&quot;Bunlarda ilginizi çekebilir&quot;;
</script>
</b:if>

2.Adım
<data:post.body/> kodunu buluyoruz.
Bulduğunuz bu kodun hemen altına gelecek şekilde aşağıdaki kodları ekliyoruz. Bu kod şablonlarda iki adet olabiliyor, sonuçlarda çıkan ilk kod, ve kaydediyoruz.

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>
<div id='related-posts'> <b:loop values='data:post.labels' var='label'> 
<b:if cond='data:label.isLast != &quot;true&quot;'> </b:if> 
<script expr:src='&quot;/feeds/posts/default/-/&quot; + data:label.name + &quot;?alt=json-in-script&amp;callback=related_results_labels_thumbs&amp;max-results=5&quot;' type='text/javascript'/>
</b:loop>
<script type='text/javascript'> removeRelatedDuplicates_thumbs(); printRelatedLabels_thumbs(&quot;<data:post.url/>&quot;); 
</script> 
</div>
</b:if>

Kodlar içerisinde ;
relatedpoststitle="Bunlarda ilginizi çekebilir"
var maxresults=5
var defaultnoimage= Resmi olmayan konularınız için default image
Bölümlerini isteğinize göre değiştirebilirsiniz.
Not: Bu eklenti ana sayfa ve diğer sabit sayfalarda görünmez. Yani sadece açılan yazı sayfalarının altında görünür.Ama eklentinin Anasayfadaki tüm konuların devamını oku özelliğinin altında veya diğer sayfalarda da görünmesini isterseniz; Maviyle işaretlediğim yerleri silebilirsiniz.
Yapamadığınız bir şey olursa "YORUM" kısmında belirtebilirsiniz.iyi bloglamalar...

42 Yorumlar

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

 1. olmadı yardım...
  html düzenledim bi baksan hani :D
  gene gözükmüyor dediğin gibi ekledim :D

  YanıtlaSil
 2. Kardeşim Olmuyorr Bi Yardım Edicekmisin ?

  YanıtlaSil
 3. Kaan bey 2 . adımdaki kodu data:post.body/> den sonra
  div class='post-share-buttons'>
  </div kodundan sonra koymayı deneyin.Burdaki mantık şu; blogunuzda yayınladıgınız konuların altındakı paylas butonları veya autor gibi ekleriden sonra yerlestirmemiz gerekiyo bu kodu.
  Berk Uzun Sizin Google+ profilinizde blogunuzu göremedigim icin bisey söyleyemiyecem.Yukarıda anlattıgım gibi yaparsanız olacaktır.Kaan beyin blogunda yorum kutusundan önce en son görünen sosyal medya paylasım butonları oldugu icin 2. adımdaki kodları oraya eklemesi gerekiyo.Sizinde yorum kutusundan önce blogunuzda ne ek varsa o ekin kodundan sonra ekleyin 2.adımdaki kodları.Umarım anlattıklarım yardımcı olur.Kolay gelsin.iyi bloglamalar.

  YanıtlaSil
 4. sürekli bu hatayı veriyo
  More than one widget was found with id: HTML1. Widget IDs should be unique.

  YanıtlaSil
 5. HTML1: Birden fazla Widget kimliği bulunmuş.Temanin sag taraftaki sidebardaki widgetleri kaldirmalisin.Ondan sonra bu eklentiyi dene.

  YanıtlaSil
 6. Anlatılanları birebir yapmama rağmen bloğumda hiçbir değişiklik olmadı. Neden olabilir?

  YanıtlaSil
 7. Songül hanim 2. Adimdaki kodlari "data:post.body/"den sonraki "span class='star-ratings'>" bölümünün /div> kapanisindan sonraya ekleyin.Blogunuzda paylastiginiz yazilarin altinda sirasiyla Gönderen, zaman, sosyal paylasim butonlari ve etiketler var.Bunlar bloggerin standart eklentileri.Siz bu eklentiyi yorum kutusunun hemen üstünde paylasacaginiz icin; eklentiyi o sekilde ayarlayin.basarilar...

  YanıtlaSil
 8. meftun bey yapamadım bunu bir türlü. bu sayfadaki bütün önermeleri denedim. nerede yanlış yaptığımı anlayamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 9. Dünyada barış, blogunuzda başarılar dileklerimle.
  Kumanda Paneli → Şablon → HTML’yi Düzenleye tıklayın. Ctrl + F tuşlarıyla <div class='post-footer-line post-footer-line-3'> kodunu bulun.
  Bulduğunuz bu kodun hemen altına 2. Adımdaki kodları kopyalayıp yapıştırın.Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 10. teşekkür ederim ama şu anda o şekilde de denedim. şablonu kaydet'e tıkladım ve kaydedildi. fakat yine çalışmıyor. nerede hata yaptığımı anlayamıyorum.

  YanıtlaSil
 11. ek olarak: şu an kod ekli şekildedir.

  YanıtlaSil
 12. Blogunuzda paylaştığınız konuların altında labet/etiketlerinizi gösteriniz.Eklemediyseniz yazılarınıza mutlaka hangi konularla ilgili oldugunu gösteren etiketler ekleyin.Bu eklenti etiketlerinize bağlı olarak çalışır.
  <div class='post-footer-line post-footer-line-3'>
  <span class='post-labels'>
  <b:if cond='data:post.labels'>
  <data:postLabelsLabel/>
  <b:loop values='data:post.labels' var='label'>
  <a expr:href='data:label.url' rel='tag'><data:label.name/></a><b:if cond='data:label.isLast != &quot;true&quot;'>,</b:if>
  </b:loop>
  </b:if>
  </span>
  <b:if cond='data:top.showReactions'>
  <span class='reaction-buttons'>
  <table border='0' cellpadding='0' cellspacing='0' width='100%'><tr>
  <td class='reactions-label-cell' nowrap='nowrap' valign='top' width='1%'>
  <span class='reactions-label'>
  <data:top.reactionsLabel/></span>&#160;</td>
  <td><iframe allowtransparency='true' class='reactions-iframe' expr:src='data:post.reactionsUrl' frameborder='0' name='reactions' scrolling='no'/></td>
  </tr></table>
  </span>
  </b:if>

  <b:include data='post' name='postQuickEdit'/>
  </div>
  </div>
  </div>
  </div>
  Bu araya 2.Adımdaki kodları kopyalayıp yapıstırın.
  </b:includable>
  <b:includable id='postQuickEdit' var='post'>...</b:includable>

  YanıtlaSil
 13. çok teşekkür ederim yardımınız için, püf noktası varmış eklentinin demekki:)) hayırlı günler dilerim

  YanıtlaSil
 14. Hatice hanım blogger kontrol panelinizden şablon, sağ üst köşede Yedekle/Geri yükle seçeneğinden tam şablonu indir yapıp, bana şablonunuzun yedeğini gönderin. Meftun_hh@hotmail.de yada meftunmede@gmail.com adresine. Ben hazırlar gönderirim size.

  YanıtlaSil
 15. eklenti son derece yararlı hocam başka bir hava kattı bloga :D

  YanıtlaSil
 16. Hocam Bir türlü olmadı kaç kere denediysem yapamadım. yardımcı olur musunuz size zahmet?

  YanıtlaSil
 17. resim etrafındaki çizginin rengini nasıl değiştircez?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1. Adımdaki "#related-posts img" kısmında "border:1px solid #f2f2f2 !important;" tanımının siyahla belirttiğim Renk bölümünü (#f2f2f2) isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

   Sil
 18. teşekkürler dostum.Ancak bir sorum daha olcaktı;blogtaki altta footer-wrap ve credit wrap kodları ile kullandığım satırlar kaydı.Nasıl düzeltebilirim?Ana sayfada düzelse yayına tıkladığımda yine altta bozuk çıkıyor.

  YanıtlaSil
 19. Merhaba bende eklentiyi yaptım ama Gozukmedı eksık ne yapmıs olablırım ( Herhangı bır değişiklik yapmadım kodların içerisinde sadece mavi alanları sıldım )

  YanıtlaSil
 20. SÜPER.FAKAT.BEN SADECE RESİMLER GÖRÜNSÜN İSTİYORUM.YAYIN BAŞLIKLARI GÖRÜNMESİN.NASIL YAPABİLİRİM.TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1. Adımdaki style kodlarında <style type="text/css"> kodunun hemen altına aşağıda gösterdiğim tanımı ekleyin ve öyle kaydedin. Böylece yayın başlıkları görünmeyecektir. Kolay gelsin.
   #related-title{height:0;visibility:hidden;display:none;}

   Sil
 21. Merhaba;
  Bir çok deneme yapmama rağmen kodu çalıştıramıyorum. :(
  Lütfen yardım

  YanıtlaSil
 22. Merhaba ben yaptım oldukça güzel oldu fakat devamını oku yazım benzer yazılar eklentisinden sonra çıkıyor.Bu yazıyı öne çekmek için ne yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
 23. Merhaba. Özellikle ana sayfada değil, sadece açılan yazının altında görünen bir eklenti arıyordum. Süper oldu. İlk bir kaç deneme sonuçsuz kaldı ama "dünyada barış" kullanıcısına verdiğiniz cevap benim de işime yaradı. çok teşekkürler. Bu arada bloğuma bir göz atıp, eksik ya da hatalı gördüğünüz yerleri belirtirseniz çok sevinirim.

  YanıtlaSil
 24. Öncelikle teşekkür ederim kodu sorunsuzca kurdum fakat benzer başlıklarda ana makalenin aynısını da gösteriyor. Bu tekrarlamayı nasıl kapatabiliriz? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 25. Merhaba, öncelikle güzel paylaşımlarınız için çok çok teşekkür ederim. ^_^ Dediklerinizi bir bir yaptım blog yazısı içinde harika oldu ama anasayfada gözükmesini istediğimde bir sorun oluştu.

  Anasayfa da çıkması için mavi olan yazıları dediğiniz gibi sildim bu sefer başlık yazıları "Bunlarda ilginizi çekebilir" kutucuğunun yanına kaydı sayfanın düzeni bozuldu. Acaba bunun bir çözüm yolu var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ^_^

  YanıtlaSil
 26. Merhaba, artık bu eklenti kodları çalışmıyor mu acaba? Hiç sorun yokken bir anda kayboldu.

  YanıtlaSil
 27. Aynı sorun bende de var. bir kaç gün öncesine kadar kodlar sorunsuz çalışıyordu ama kendiliğinden gittiler.

  YanıtlaSil
 28. Google code kapandı o yüzden çalışmıyor. artkadaş js kodunu değpiştirirse eğer çalışacaktır. Buradan bizlere bilgi vermesi lazımdı.

  YanıtlaSil
 29. Arkadaşlar google code sunucu hizmetini durdurduğu için ona bağlı eklentilerde hata verdi. Bu problemden dolayı özür dileriz. Kodlar yenilendi. Eklentilerinizi güncelleştirebilirsiniz. Bilginize...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler hocam bu js kodu siteyi yavaşlatır mı yada bildiğiniz çok hızlı bir tema var mı

   Sil
  2. Hocam ben github a js kodları yükleme yerini bulamadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz. sıkıştırıp ekleme yapmam lazım site yavaş mail adresim: ibo.firat@gmail.com

   Sil
  3. hocam ben yapamadım kodlarımı atsam ekler misiniz ?

   Sil
 30. cevap bekliyorum hocam bu konu hakkında githuba js kodu nasıl yüklenir yazı yazın iyi olur bence

  YanıtlaSil
 31. Aradan yaklaşık 5 yıl geçmiş ama tasarım hala işe yarar durumda. Ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 32. Çok teşekkürler çok hoş oldu

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

Önceki Makale Sonraki Makale