Yaşamak İçin: Alive 1993

Yaşamak İçin: Alive 1993 (DVDRip XviD) Türkçe Dublaj
https://www.imdb.com/title/tt0106246/


Tür: Aksiyon | Macera | Dram
İmdb Puanı: 6.9
Vizyon Tarihi: 15 Ocak 1993 (ABD)
Süre: 120 dakika

Konusu:
Bu film gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.
Uruguaylı bir rugby takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır.
Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. Sekiz gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez.
Bu arada radyodan da arama çabalarının sonuç vermemesi ve çok soğuk ortamda bu kadar zaman yaşamalarının artık söz konusu olamayacağı üzerine arama çalışmalarına son verildiğini duyarlar. Sıfırın altındaki soğuk bir ortamda on hafta boyunca hayatta kalma çabaları inanılmaz boyutlara ulaşır ve sonunda gençlerden üçü yardım bulmak amacıyla yola çıkarlar.
Yaşamak İçin: Alive 1993 screenshot

tikla indir

3 Yorumlar

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

 1. Yillar önce izlemistim,
  etkisinde kalmammak mümkün degil.çok güzel bir film…yaşamak ya da ölmek arasında ki zor seçim…

  YanıtlaSil
 2. Küçükken izlemiştim ve uçak korkumun sebebidir bu fılm:)Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Bu film gerçek bir öyküyü anlatmaktadır.yıllar önce kitabını okumuştum. SOĞUK ÖLÜM şöyle diyordu;

  13 Ekim 1972 günü And Dağlarına kırkbeş yolcusuyla bir uçak saplandı. On hafta sonra kurtarıldıklarında kazazadelerin sadece onaltısı yaşıyordu. Elinizdeki kitap bu kahredici 70 günün gerçek hikayesidir...

  Filmini daha önce izlediğimi hatırlıyorum.geçen sene yine böyle kışın kendini hissettirdiği günlerde aklıma düşmüş izlemek için birkaç kez internette aramama rağmen bulamamıştım( kitap adıyla filmi aramıştım).

  şimdi birkez daha izlemek iyi gelecek. teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. Ve lütfen yorumlara tıklanabilir link yazmayın!

Önceki Makale Sonraki Makale